Tıbbi Hizmetlerimiz

Acil Servis

Acil servisimiz deneyimli kadrosu, alt yapısı ve teknolojik donanımı ile yılın her günü 24 saat aynı standarttaki hizmet kalitesi ile çalışmaktadır. Acil servis hekimleri tarafından değerlendirilen hastalarımız için tedavi süresince görev alabilecek diğer uzmanlık dallarından hekimler davet edilmektedir.

Kritik durumdaki hastalara derhal müdahele imkanı sağlayan fasttrack sistemi, resusitasyon  ve müdahele odası, tamamen acil servisin hizmetinde olan ameliyathane ve acil asansörü mevcuttur.

Acil servisimizde reanimobil olarak düzenlenmiş olan tam donanımlı ambulansımız bulunmaktadır.Ambulansta merkezi portabl aspirasyon üniteleri, oksijen sistemleri, monitör, defibrilatör, EKG, respiratör ve travmalı hastalar için her türlü alet kullanılabilmektedir. Ameliyathane

Hastalarda ve doktorlarda güveni sağlayan en önemli faktörlerden biri ameliyat odalarının teknik alt yapısıdır. 3 adet ameliyat odasından oluşan ameliyathanemiz merkezi sterilizasyon sistemi, havalandırma sistemi ve kullanılan cihazlar hasta güvenliği için ideal koşulları oluşturmaktadır.

Ameliyathanemizde tüm cerrahi branşlarda kapalı ameliyatlarımız konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir. Tüm ameliyahane hizmetleri sistemli, düzenli ve akıcı bir şekilde verilmektedir.

Ameliyatlar arasında ve genel olarak ameliyatlara temizliği belirli bir program çerçevesinde, eksiksiz ve sürekli olarak yapılmaktadır. Ameliyathanelerimizin her türlü ısı, nem ve dezenfeksiyon kontrolleri de belirli periyodik aralıklarla tekrarlanarak yapılmaktadır.

Profesyonel ekiplerimiz, hasta güvenliğini baz alarak, tedavi süreci içerisinde her türlü teknik alt yapıdan faydalanarak hizmet vermektedir.

Her yaş grubuna yapılan ameliyatlarda anestezi uygulaması başarıyla gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı tedavisi için konsültasyon hizmetleri de verilmektedir. Hasta konforu ve güvenli tedavi edilebilmesi göz önünde bulundurularak, hasta hizmetleri güler yüzle ve profesyonel ekiplerimizce verilmektedir.Cildiye (Dermatoloji)

Deri ve zührevi hastalıkları; deri hastalıkları ve problemlerinin yanı sıra saç, tırnak, mukoza problemleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi, tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Kliniğimizde takip ve tedavi edilen hastalıklar :
 

 • Psoriasis (Sedef hastalığı)
 • Mantar Hastalıkları
 • Akne (Sivilce)
 • Allerji ve Ürtiker (Kurdeşen)
 • Ekzema grubu hastalıklar
 • Saç ve kıl hastalıkları
 • Vitiligo (Ala hastalığı)
 • İlaç Reaksiyonları
 • Tırnak bozuklukları
 • Behçet hastalığı ve kompleks aftozis
 • Deri kanserleri
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (AIDS, Sfiliz, Genital siğil..)
 • Atopik dermatit (Çocukluk çağı ekzeması)
 • Hirsutizm (Tüylenme)
 • Derinin büllöz hastalıkları
 • Derinin infeksiyöz hastalıkları (bakteriyel, viral, paraziter)
 • Püstüler deri hastalıkları
 • Sistemik hastalıklarda deri bulguları
 • Böbrek hastalıklarında deri bulguları
 • Deri tüberkülozu
 • Deri histolojisi ve lezyonları
 • Kistler ve tümörler
 • Kollagen doku hastalıkları
 • Ağız mukoza hastalıkları
 • Pediatrik Dermatoloji
 • Yağ ve Ter bezi hastalıkları
 • Kronik deri hastalıkları
 • Derinin damarsal hastalıkları
 • Pigmentasyon bozuklukları (gebelikte oluşan lekeler, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri)


Girişimsel işlemler:
 

 • Deri hastalıklarında tanı amaçlı punch, shave  biyopsi uygulaması (dikişsiz biyopsi)
 • Siğil, Molluskum, et beni gibi lezyonlara elektro koterizasyon ve kriyoterapi ( soğuk gaz tedavisi) uygulaması
 • Allerji testleri ( deri yama ve prick test)
 • İntralezyonel enjeksiyon
 • Paterji testi
 • Wood incelemesi (mantar hastalıkları ve lekelerin tanısına yönelik)
 • Dermatoskopi le benlerin tanı ve takibi


Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, deneyimli ve iyi yetişmiş sağlıklı nesiller yetiştirmek için çocuk sağlığına ve koruyucu hekimliğe yönelik öneri ve takipleri ile çalışmalarını devam ettirmektedir. Çocuğunuzu hastalıklardan koruma yollarını göstermek ilk ve öncelikli hedefimiz olup hasta olan çocuklarınız için de özel olarak tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış polikliniklerimizde güler yüzlü hekim ve personellerimizin şefkatli yaklaşımı ile muayenesi yapılmakta ve gerekli tetkikler incelenerek gerekli tedaviler uygulanmaktadır.

Yatarak tedavi olması gereken hastalarımız gerek yoğun bakımda gerekse serviste; konularında iyi yetişmiş hemşireler gözetiminde temiz ve lüks odalarımızda tedavileri yapılmaktadır.Hastalarımızla asla ilişkilerimiz koparılmamakta ve zaman zaman aranarak durumları hakkında bilgi alınmaktadır. 

Çocuklarımızın memnuniyeti ve mutluluğu bizim memnuniyetimiz ve mutluluğumuzdur.

Bölümümüzün ün en önemli hedeflerinden biri de anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemini unutturmamaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı ''Bebek Dostu Hastane'' kimliğimizle tüm bebeklerimizin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda tüm hemşire ve hekimlerimiz çaba göstermektedir. Ayrıca, tüm yenidoğan bebeklerimizin fenilketonüri, hipotiroidi (topuk kanından zeka testi) taraması ve yenidoğan işitme testi taraması yapılmaktadır. Ayrıca bir aylık tüm bebeklerde kalça çıkığı ve iç organlarında değişken bozukluk olup olmadığına dair taramalar rutin olarak yapılmakta ve ileride tedavisi zor olan bazı hastalıkların erken teşhisi ile daha kolay yollarla tedavisi sağlanmaktadır. Endoskopi

Mide ve bağırsak hastalıklarında sadece tanı değil, takip ve tedevai amaçlı olarak da kullanılan "endoskopi", çıplak gözle dışarıdan görülemeyen organlara özel cihazlarla ulaşarak, incelenecek organların gözle görünür hale getirilme işlemidir.

Gelişen teknojilerle hsataya daha konforlu bir uygulama süreci yaşatan yöntem, incelenecek organa göre değişik isimler almaktadır. Midenin incelenmesi için yapılan endoskopi işlemine "gastroskopi", kalın bağırsak için uygulanacak endoskopiye "kolonoskopi" denilmektedir.

Gastroskopinin uygulanabileceği belli durumlar, kilo kaybı, kansızlık, ailede ülser veya kanser varlığı, nedeni bilinmeyen bulantı veya kusma, yutma güçlüğü, tedavilere yanıt vermeyen reflü belirtileri, üst mide bağırsak sistemi kanamaları, ülser şeklinde sıralanabilir.

Kolonoskopi; içi boşluklu bir organ olan kalın bağırsağın kolonoskop denilen bükülebilen bir aletle incelenmesidir.

Kolonoskopi, doktora iltihaplı dokuları, anormal büyümeleri (kitleleri) ve ülserleri görme şansı verir.Kolonoskopi kalın bağırsak ve rektum kanserlerinin erken teşhisi için yapılan en sık tetkiktir. Aynı zamanda kolonoskopi, bağırsak hareketlerindeki açıklanamayan değişiklikler (uzun süre devan eden ishal, kabılzık gibi), karın ağrısı, makattan kan gelmesi, kilo kaybı gibi bulguların araştırılmasında da kullanılır.Kliniğimizde bu iki işlem anestezi eşliğinde uyutulmadan yapılmaktadır.Genel Cerrahi

Yapılan ameliyatlar 

Endokrin ve Meme Cerrahisi ( Tiroid , Paratiroid , Böbrek Üstü Bezi) 
Hepatopankreatobilier Cerrahi ( Karaciğer , Safra kesesi ve Yolları , Pankreas hastalıkları ) 
Gastrointestinal Sistem Cerrahi ( Mide , İnce ? Kalın Barsak Hastalıkları ve Anüs Hastalıkları ), 
Laparoskopik Cerrahi ve Fıtık Cerrahisi 

Endokrin ve Meme Cerrahisi 

Türkiye'de çok görülen '' Guatr '' ( tiroid bezi) Hastalığı ön planda olmak üzere tüm hormonal sistemin , selim ve habis hastalıklarının , cerrahi tedavisini ve tüm meme hastalıklarının tedavisi son sistem teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Hastanemizde ileri sonsuz görüntüleme teknikleri kullanılarak tarama ve takiplerde yapılmaktadır. 

Gastrointestinal Sistem Cerrahisi 

Tüm kalın barsakların ve anal bölgenin selim hastalıkları ( hemoroid, fissür- fistül , abse ) ile habis hastalıkları için gerekli cerrahi girişimlerin yapıldığı kliniğimizde, tarama, tanı, takip ve tedavi amaçlı endoskopik işlemlerde yapılmaktadır. 

Hepatopankreatobilier Cerrahi 

Karaciğer , safra kesesi ve yolları , pankreasın selim ve tümöral hastalıklarının cerrahi tedavisi deneyimli ekibimiz tarafından son sistem teknolojik aletlerle yapılmaktadır. 

Laparoskopik Cerrahi ve Fıtık Cerrahisi 

Görüntüleme tekniklerindeki ve cerrahi aletlerinin teknolojik gelişmeleri sonucu küçük kesi alanlarından girilerek batın içerisine müdahale yapmamızı sağlamış olup , laparoskopi ile kısa zamanda hastalıkların tedavisi yapılabilir hale gelinmiştir. Laparoskopi ile safra kesesi hastalıkları , hiatus hernisi ( mide fıtığı) kalın ve ince barsak , apandiks hastalıkları , diagnostik amaçlı ( tanısal) ve fıtık cerrahileri yapılmaktadır. Bu yöntemlerle hastanın kısa süre hastanede kalması , yara yerinin küçük olması , ağrının daha az olması iş ve güç kaybının aza indirilmesi ve sosyal yaşantıya erken döndürülmesi amaçlanmaktadır.

Tüm bu işlemler gerçekleştirilirken hasta anestezi olarak local uyuşturulmakta ve aynı gün taburcu işlemi gerçekleştirilmektedir.Göz

Göz Hastalıkları Bölümü, göz hastalıklarının tanı ve tedavisinde en ileri teknolojik olanakları kullanarak dünya standartlarında hizmet vermektedir. 

Böylece hastalıkların tanı ve tedavisi en kısa zamanda yapılabilmektedir. 

Katarakt cerrahisi FAKO yöntemi ile iğnesiz, damla anestezisi altında katlanabilir göz içi lensi yerleştirilerek, dikişsiz şekilde yapılmakta ve hastanın 24 saat içinde günlük yaşamına dönmesi sağlanabilmektedir. 

Hastanemizde Glokom (göz tansiyonu), Retina, Şaşılık ve Çocuk Göz Sağlığı, Kornea Hastalıkları, Kontakt Lens birimlerinde en son tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.


Katarakt Ameliyatı (FAKO Yöntemi ile) 
Glokom (Göz Tansiyonu) tedavisi ve Cerrahisi 
Şaşılık ve Cerrahisi 
Şeker Hastalığı ve Göz 
YAG Lazer  Argon Lazer 
Sarı Nokta Hastalığı (Makula Dejenerasyonu) 
Göz Anjiografisi 
Göz Utrasonografisi 
Görme Alanı
Blefanoglasti (Kapak estetik cerrahisi)
Entropiyon- Ektropiyon Tedavisi
Tarsorafi
Trikoaziz (Kirpiklerin içe dönmesi)
Kontakt LensDahiliye

Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Bu yönde, multi-disipliner hizmet anlayışı ile hastalar gerekli üst uzmanlığa sahip hekimlerimizce değerlendirilmekte olup öncelikle uygun tanı konulmakta ve ardından hastalarımızın şifa kazanmasına yönelik çalışılmalar yapılmaktadır.

Günümüz modern tıbbında bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak İç Hastalıkları birimi (Genel dahiliye) kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin direkt çözüm merkezi olmaya devam etmektedir. Hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi etmek genel dahiliyenin temel prensibidir.

Yine ameliyat öncesi-ameliyat sonrası birçok vakanın kalp, akciğer (solunum), böbrek-karaciğer problemlerinin çözümünde direkt devreye giren ve sorunu çözen birim İç Hastalıklarıdır.

Karaciğer Hastalıkları (Hepatitler ,Karaciğer yağlanması)

Akciğer Hastalıkları
Kalp Hastalıkları
Böbrek Hastalıkları
Enfeksiyon Hastalıkları
Kan Hastalıkları (Kansızlık, Pıhtılaşma Bozuklukları, Hemofili..)
Endokrin Hastalıklar (Tiroid Hastalıkları, Diyabet, Hipertansiyon, Obezite, Kemik Erimesi, Kolesterol Bozuklukları..)
Sindirim Sistemi Hastalıkları (Reflü, Gastrit, Ülser, Safra Kesesi iltihabı, Pankreas iltihabı?)
Selim Tümörler ve Kanser Hastalıkları
Romatizmal Hastalıklar
Ambulatuvar Kan Basıncı Ölçümü
Kan Şekeri Ölçümü
Metobolizma Ölçümü (Homa IR)KBB (Kulak Burun Boğaz)

Kulak Burun Boğaz
 
Kulak Burun Boğaz Hastaliklari Bölümünde genel Kbb muayenesinin yani sıra; Otomikroskobik Muayene Diagnostik Nasal – Nasofarengeal Muayene Laringeal Muayene, Oto Akustik Emisyon -Aeo (Yenidoğan İşitme Tarama Testi) Ve Odyometrik Tetkiler yapilmaktadir.

Ameliyatlarda ise Tonsillektomi, Adenoidektomi, Kulak Tüpü, Timpanoplasti, Stapedektomi, Septoplasti, Rinoplasti, Konka, Radyofrekans Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi, Horlama, Ses Teli (Mikroskobik), Tükrük Bezi, Boyun Ameliyatlari, Baş-Boyun Kanser Ameliyatlari, Otonörolojik Ameliyatları Başta Olmak Üzere Tüm Kbb ameliyatlari bölüm doktorumuz tarafindan gerçekleştirilmektedir.

Kulak Burun Boğaz Ve Baş Boyun Cerrahisi bölümünde genel KBB muayenesinin yanı sıra Otomikroskopik Muayene, Diagnostik Nasal – Nasofarengeal - Laringeal Muayene, Oto Akustik Emisyon “OAE” (Yenidoğan İşitme Tarama Testi) Ve Odyometrik – Timpanometrik tetkiler yapılmaktadır.

 • Kulak Burun Boğaz Ve Baş Boyun Cerrahisi Ameliyatları:
 • Tonsillektomi (Bademcik) , Adenoidektomi (Geniz eti) ve Kulak Tüpü takılması
 • Tüm kulak ameliyatları (otolojik ve otonörolojik): Mastoidektomi, Timpanoplasti, Stapedektomi,Akustik Tümör Cerrahisi, vb..
 • Burun ameliyatları: Septoplasti, Rinoplasti, Konka Radyofrekans Uygulaması, Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi vb...
 • Endolaringeal mikro cerrahi (mikroskopik ses teli ameliyatı), Ses düzeltme ameliyatları (Fonocerrahi), Tükrük Bezi ameliyatları, Boyun Ameliyatlari, Baş-Boyun Kanser ameliyatlari (Dudak, dil, çene, boğaz ve gırtlak kanseri gibi)


Kadın Hastalıkları ve Doğum

Park Hospital Hastanesi doğum bölümünde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğunu tatmasına aracı olmaktan ve onların sevinçlerine tanık olmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. 

Gebeliğin erken dönemlerinden itibaren düzenli kontrollere gelen anne adaylarında ve bebeklerinde gebeliğe ait istenmeyen durumların oluşma riski de daha azdır. Bu yüzden polikliniğimizde anne adaylarının yakından takibi titizlikle yapılmaktadır. Doğum salonları ve sancı odalarımızda deneyimli doktorlarımız ve uzman kadromuz eşliğinde steril çalışma şartları içerisinde doğumlar gerçekleştirilmektedir. 

Kadın hastalıkları polikliniğinde kadın hastalıkları ile ilgili modern tıbbın teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. 

Modern tıbbın temel prensiplerinden biri hastalıkların çok erken tespiti ve hatta oluşmadan önlenmesidir. Günümüzde, 30 yaşın altındaki her kadının yılda bir defa, 30 yaşın üstünde ise 6 ayda bir defa rutin jinekolojik muayenesinin yapılması önerilmektedir. 

Bu kontrollerde rahim ağzı kanseri, yumurtalıklarda kist veya rahimde myom gibi bazı hastalıkların erken tanısı konabilmektedir.

Verilen Hizmetler;

Kadın hastalıkları muayenesi 
Gebe muayenesi 
Doğum sonrası kontrol muayenesi 
Ultrasonografi (4D) 
Gebelerin ultrasonografik incelemeleri 
Gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri 
Gebelikte girişimsel işlemler (Amniosentez, Servikal Serklaj (Rahim Ağzı Dikişi) 
Gebelere uygulanan testler 
Doğum 
Pap test (servikal yayma) 
Endometriyal biyopsi 
Laparoskopi (İnfertilite cerrahisi (Kısırlık), Laparoskopik Histerektomi (Kapalı Rahim Alma Ameliyatı)
Histeroskopi (İnfertilite Endometrial Ablasyon, Rahim içinde Perde Alınması, Rahim İçi Yapışıklıkların Açılması,Rahim İçi Myom Ameliyatı 
Histerosalpingografi (HSG) 
Rahim içi araç (RİA) takılması 
Günlük cerrahi işlemler 
Intravajinal Sling (İdrar Kaçırma Ameliyatı) 
Vajinal Düzeltme Cerrahisi 
Trans Obtustor tape (TOT Ameliyatı)

Çocuklarımızın memnuniyeti ve mutluluğu bizim memnuniyetimiz ve mutluluğumuzdur.Laboratuvar

Yüksek teknolojiye sahip cihazlarla donatılan Laboratuvarımız, Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, İmmünoloji,  bölümlerinden oluşan monoblok bir laboratuvar olup yatan ve ayaktan başvuran hastalar ile laboratuvar hizmetlerinden yararlanan anlaşmalı kurumların, bu konudaki beklenti ve gereksinimlerini karşılamak üzere kurulmuştur. Klinik tanı ve tedavi süreçlerinin izlenmesinde gerekli olan Klinik Biyokimya, İmmunoloji, Hematoloji, Mikrobiyoloji, Seroloji ve Acil Laboratuvar hizmetleri zamanında, doğru ve güvenilir olarak sunulmaktadır. 

Hastadan test için örnek alınmasından, sonuçların hasta yararına kullanılmasına kadar her adımda hasta güvenliği ve beklentileri göz önünde bulundurulmaktadır. Ulusal ve uluslararası hizmet ve yönetim standartlarının gerektirdiği uygulamalar eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Ayrıca hastalarımız tetkik sonuçlarını web sayfamızdan online öğrenebilmektedir.Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, hastanemizde yer alan tüm bölümlerle dayanışma ve işbirliği içinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır. Hastalar, tedavi planları ile ilgili olarak uzman doktorumuz tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji, son yıllarda teknoloji ve bilimsel ilerlemelerin ışığında belki de en hızlı ilerleyen, değişen hatta kapsamı genişleyen bir daldır. 

Yapılan Ameliyatlar; 

Artroskopik Girişimler (Menisküs Yırtıkları,Ön Çapraz Bağ Yırtıkları?tedavisi) 
Kemik Kırık Çıkıkları Cerrahi Tedavisi 
Artroplasti (Diz Protezi, Kalça Protezi) 
Pediatrik Doğumsal Anomaliler (Kalça Çıkığı,Çarpık Ayak?) 
Sinir Sıkışması Cerrahisi (Karpal Tünel,Kubital Tünel Sendromu?) 
Omuz ve Dirsek Cerrahisi 
Omurga Cerrahisi Radyoloji

Radyoloji bölümünde tanısal tüm radyolojik işlemler en gelişmiş radyolojik cihazlarla yapılmaktadır. Deneyimli doktorumuz idaresinde mamografi, ultrasonografi , renkli doppler, bilgisayarlı tomografi  ve Manyetik rezonans birimleri ile hizmet vermektedir. 

MAMOGRAFİ 

Meme kanseri kadınlarda ölüm oranı en yüksek kanser türüdür. Kadınların 70 yaşına kadar %13'ünde meme kanseri gelişme riski vardır. Kanserin kitle haline gelmesi birkaç yıl veya daha uzun sürebilir. Tümör erken dönemde herhangi bir şikayete neden olmayabilir. Eğer bu aşamada yakalanırsa tedavi şansı çok yüksektir. Tarama mamografisinin amacı, kitlenin hastanın veya muayene eden doktorun eline gelecek boyuta ulaşmadan yakalanmasıdır. 40 yaşından sonra her kadın yılda bir kez mamografi çektirmelidir. 

ULTRASONOGRAFİ (US) ve RENKLİ DOPPLER ULTRASONOGRAFİ 

Ultrasonografi radyolojik tanı yöntemleri arasında kolay ve hızlı uygulanabilir olması ve radyasyon içermemesi nedeniyle batın içi organlarının incelenmesinde ve gebelik takibinde ilk tercih edilen yöntemdir. 

Son yıllarda bu incelemelere katılan Renkli Doppler Ultrasonografi ile damar içindeki kanın akış yönü ve akım hızını saptanabilmekte damarlardaki darlık ve tıkanıklar izlenebilmektedir. Renkli Doppler Ultrasonografi damar lezyonlarının saptanmasında anjiografiden önce uygulanabilen bir yöntemdir.Üroloji

Üroloji erkek ve kadınlarda idrar yollarına ait hastalıklarla ve erkeklerde üreme sistemine ait hastalılarla ilgilenen bilim dalıdır.

Üroloji klliniğimiz modern teknolojinin tıp alanına sunduğu yenilik ve gelişmeleri uygulamaya yönelik, hasta güvenliği ve mutluluğu ön plana alan, genç ve dinamik bir yapıda kurulmuş olup üst düzey hizmet üretmeyi amaçlamaktadır.

Prostat hastalıklarının tedavisinde medikal tedavinin yanısıra açık ve kapalı prostat operasyonları ile hastalarımız başarıyla tedavi eidlebilmektedir. Kliniğimizde kapalı prostat ameliyatlarında hastaya en kısa sürede iyileşme olanağı sağlayan ve operasyon sonrasındaki yakınmaları minimale indiren"TUR ameliyatı " uygulanmaktadır.Böylece hastalarımız günlük aktivitelerine klasik tedavi yöntemlerine göre çok daha kısa sürede dönebilmektedir.

Böbrek tümörleri ve atrofik böbrek nedeniyle yapılması gereken nefrektomi operasyonları ve ayrıca böbrek çıkımı darlıklarının tedavisinde laparoskopik cerrahi ile hastalara ameliyat sırasında ve sonrasında maksimum konfor sağlamkatadır.

Sunulan Hizmetler

Ürolojik Kanserler; Prostat Kanseri, Mesane Kanseri, Böbrek Kanseri, Testis Kanseri.
Prostatın Diğer Hastalıkları; BPH (prstatın iyi huylu büyümesi), Prostatit (prostat iltihaplanması)
Taş Hastalıkları; Böbrek Taşları, Üreter Taşları, Mesane Taşları.
İdrar Kaçırma ve Ürolojik Hastalıklar;  Erkeklerde idrar kaçırma, Kadınlarda idrar kaçırma; Kadınlarda kronik sistit, İnterstisyel sistet.
Erkeklerde Kısırlık (infertilite); Varikosel hastalığı, Varikosel dışı kısırlık nedenleri, TESA, TESA operasyonları. 
Sağlıklı Cinsel Yaşam ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları; Erkeklerde erehtil disktansiyon (iktidarsızlık), Cinsel isteksizlik, Prematür ejakulasyon (erken boşalma).
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar; 
Çocuklardaki Ürolojik Hastalıklar; İnmemiş testis, Konjenital anomaliler (Kasık fıtığı, Hidrosel, Kord kisti, Hipospadias)
Ürolojik Tanı üniteleri; Üroflowmetri labaratuvarı, Sistoskopi ve Üreterorenoskopi)Yeni Doğan Yoğun Bakım

Yeni Doğan Yoğun Bakım; bebeklerimize iyi bir başlangıç hazırlamak ve sağlıklarına kavuşmalarına destek olmak için, en kaliteli hizmeti en uygun şartlarda sunmak amacıyla hizmet vermektedir. Dünya standartları teknolojisi ile yapılandırılmış olan yenidoğan yoğum bakım ünitemiz , 21 yatak sayısı ile Adıyaman ili içerisinde 3. Basamak Yoğun Bakım hizmeti veren ileri düzey olanaklara sahip en geniş yoğun bakımdır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. 


Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), perkütan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü), hasta başı EEG (beyin elektrosu),hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason) yapılmaktadır. 

Eğitimli hemşire kadrosu ile durumu ağır bebeklerimiz 24 saat bire-bir takip edilebilmektedir.Yoğun Bakım

Yetişkin Yoğun Bakım; Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, ameliyat sonrası riskli hastalarda hizmet verebilecek bir çok dahili ve cerrahi sorunu olan ve hayatı tehlike içeren hastalıklarda yaşam desteği sağlamak için yoğun bakım üniteleri gelişmiştir.

Hastemizde yoğun bakım ihtiyacı doğan hastalarımıza 24 saat boyunca uzman doktorlar deneyimli hemşireler ve personeliyle kesintisiz hizmet verebilen yoğun bakımımızda, konsültan hekim kadromuz bulunmaktadır. Ayrıca radyoloji bölümünün sağladığı yatak başı ultrason desteği de yoğun bakım hastalarının tedavisinde, önemli yer tutmaktadır. Teknik Ekibimiz tarafından yoğun bakımda kullanılan araçların düzenli teknik bakımı yapılmaktadır.

Yeni Doğam Yoğun Bakım; bebeklerimize iyi bir başlangıç hazırlamak ve sağlıklarına kavuşmalarına destek olmak için en kaliteli hizmet en uygun şartlarda sunmak amacıyla hizmet vermektedir. Dünya standatrlarını teknolojisi ile yapılandırılmış olan 21 yataklı yeni doğan bakım ünitemizde zamanında doğmuş sorunlu bebekler ve premature bebekler en son teknikler ve dünyaca kabul edilmiş tedavi modelleriyle bakılmaktadır.

Yeni doğan Bakım Ünitesi erkek doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı olan annelerin bebği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır.

Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde Solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişmi, fototerapi (ışık tedavisi), perkutan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü), hasta başı EEG (beyin elektrosu), hasta başı EKO (kalp ultrasonu), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason) de yapılmaktadır.

Eğitimli hemşire kadrosu ile durumu ağır bebeklerimiz 24 saat bire-bir takip edilebilmektedir.ECZANEACİL

ACİL SERVİSKADIN DOĞUM VE HASTALIKLARIGÖZ SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 
 
 
Copyright Hayat Hastanesi | 2019 | Tüm Hakları Saklıdır...